Zamki Toskanii

165.00 zł

Ilość 
+-

Zagrywaj karty, rozwijaj posiadłość i poszerzaj swoją strefę wpływów!


PODSTAWOWE INFORMACJE:
Ilość graczy: 2-4
Czas gry:  45-60  min.
Wiek graczy: od 10 lat
Wydanie: Polskie
Język instrukcji: Polski

Autorzy: Stefan Feld
Wydawca: Rebel


OPIS GRY:

Jako wpływowy książę zamieszkujący malownicze tereny Toskanii w okresie rozkwitu renesansu starasz się rozwijać swoje włości. Istnieje wiele dróg prowadzących do dobrobytu – poprzez rozbudowę, handel, rolnictwo czy wydobycie marmuru. Zarządzaj mądrze i podejmuj decyzje ostrożnie, by miasta, wioski i klasztory powstające wokół Twojego castello rosły w siłę.

 

Zamki Toskanii to idealna propozycja dla osób rozpoczynających swoją przygodę z grami strategicznymi. W trakcie rozgrywki uczestnicy zdobywają i zagrywają karty, aby umieszczać w swoich posiadłościach żetony włości, dzięki którym zyskują różnorodne korzyści i zdobywają punkty.

 

Na czym to polega?

Rozgrywka w Zamki Toskanii składa się z 3 faz. Każda faza to seria rund, podczas których uczestnicy kolejno wykonują swoje akcje. Na końcu każdej fazy odbywa się podsumowanie, które uwzględnia wszystkie punkty, jakie gracz zdobył do tej pory. Oznacza to, że punkt zdobyty w pierwszej fazie zostanie policzony aż trzykrotnie - warto zwrócić uwagę na to, które działania warto podejmować już na początku gry.

 

W każdej ze swoich tur gracze mogą wykonać 1 z 3 akcji:

dobrać 3 karty włości, które są niezbędne do rozszerzania posiadłości;

wziąć 1 żeton włości spośród dostępnych na stole i umieścić go w swoim magazynie;

umieścić 1 żeton włości w swojej posiadłości, rozbudowując ją.

Umieszczanie żetonów w posiadłości daje nam nie tylko punkty za rozbudowę konkretnych obszarów, ale również pozwala na wykonywanie dodatkowych czynności. Każdy taki bonus przybliża nas do zwycięstwa, trzeba więc umiejętnie planować, które żetony będą dla nas przydatne w danym momencie gry.

 

Opis i zdjęcie pochodzą ze strony rebel.pl


  • Kod produktu:
    [2315]
  • Wydawca: Rebel

Data dodania produktu do sklepu: środa 04 sierpień, 2021.

wabusiness template