Mr. Jack

85.00 zł

 Produkt niedostępny 

Na tropie największego zbrodniarza w historii!


PODSTAWOWE INFORMACJE:
Ilość graczy: 2
Czas gry:  30  min.
Wiek graczy: od 9 lat
Wydanie: Polskie
Język instrukcji: Polski

Autorzy: Bruno Cathala, Ludovic Maublanc

Wydawca: Rebel


OPIS GRY:

Wąskie uliczki dzielnicy Whitechapel skrywają swoje mroczne tajemnice. Jack (zwany też Kubą Rozpruwaczem) przemyka niezauważony pod osłoną nocy. Do Londynu przybyli najlepsi detektywi, aby złapać złoczyńcę, zanim ciemność skryje jego niecne uczynki na zawsze. Śledczy są coraz bliżej, lecz Jack jest bardzo przebiegły! W rzeczywistości podszywa się pod jednego z tropiących; czy pozostałym uda się go zdemaskować?

Mr. Jack to dwuosobowa gra dedukcyjna podczas której najbardziej tajemniczy zbrodniarz wszechczasów, Kuba Rozpruwacz, zmierzy się z najwspanialszymi przedstawicielami Scotland Yardu z kultowym Sherlockiem Holmes'em na czele.

Na czym to polega?

W trakcie rozgrywki jeden z graczy przyjmie rolę Kuby Rozpruwacza, który po dokonaniu zbrodni próbuje opuścić szczelnie zamknięty East End. Osoba wcielająca się w postać złoczyńcy staje się ukrytym zbrodniarzem - jednym z ośmiu pionków na planszy - którego celem jest pozostanie w ukryciu bądź ucieczka z miejsca zdarzenia.

Drugi gracz - przedstawiciel Scotland Yardu - w trakcie gry ma tylko jedną szansę na udane odgadnięcie sprawcy!

Obaj gracze będą przemieszczać po planszy wszystkie dostępne pionki, aby spróbować zdezorientować przeciwnika. W rozgrywce kluczowe jest rozmieszczenie postaci względem znajdujących się w mieście latarni. Osoby znajdujące się w ich bezpośrednim sąsiedztwie są widoczne (bo w świetle każdy może zobaczyć ich twarz; rozpoznają też siebie nawzajem). Na końcu każdej tury Jack musi stwierdzić, czy jego postać jest widoczna, czy niewidoczna, co pozwala śledczemu zawężać krąg podejrzanych.

Gra kończy się ujęciem Kuby, jego ucieczką bądź nieudaną próbą wskazania mordercy.

Opis i zdjęcie pochodzą ze strony producenta


  • Kod produktu:
    [2330]
  • Wydawca: Rebel

Data dodania produktu do sklepu: piątek 15 październik, 2021.

wabusiness template