7 cudów Świata Pojedynek: Panteon

59.00 zł

Ilość 
+-

Nie zgłębiaj zbyt gorliwie sekretów bogów...                                                                                                                                                                                                           


PODSTAWOWE INFORMACJE:
Ilość graczy: 2 osoby
Czas gry: ok 30 min.
Wiek graczy: od 10 lat
Wydanie: Polskie
Język instrukcji: Polski

Autorzy: Antoine Bauza, Bruno Cathala 
Wydawca: Rebel


OPIS GRY:
Dodatek Panteon wprowadza antycznych bogów do gry 7 Cudów Świata: Pojedynek.  Teraz gracze mogą ubiegać się o przychylność bóstw z pięciu różnych kręgów kulturowych i skłonić je wszystkie do roztaczania swojej opieki nad ich miastem. Z pewnością pomoże w tym budowa bogatej świątyni ku czci wybranego patrona lub patronki albo poświęcenie im jednego z dwóch nowych Cudów Świata dostępnych w dodatku.

Starożytni Grecy i Rzymianie wierzyli, że sposobem na dostąpienie boskich łask jest podarowanie bogom czegoś w zamian, złożenie daru lub przysięgi. Nie inaczej jest w dodatku Panteon - jeśli oczekujesz przysługi od jakiegoś boga - nie możesz pozostać mu dłużny.

Podczas Ery I będziesz zbierać żetony Mitologii pozwalające wybrać, które bóstwo zamieszka w Panteonie, oraz żetony Darów, dzięki którym zaskarbisz sobie ich przychylność. Później, w Erze II i III możesz obudzić boga lub boginię w Panteonie zamiast dobierać kartę. Jeśli zapewnisz bóstwu to, czego od Ciebie żąda, możesz umieścić je obok swojego miasta.

Era III wprowadza kolejny aspekt starożytnych religii - obszar rytualny. Grając w Panteon zamiast trzech kart Gildii do talii wtasowuje się trzy karty Wielkich Świątyń - każda z nich odpowiada innej kulturze śródziemnomorskiej. Jeśli bóstwo czczone w danej świątyni jest Ci przychylne, możesz zbudować ją za darmo. Na przykład mając wsparcie Izydy możesz zbudować świątynię egipską, a wsparcie Enki pozwoli Ci wznieść świątynię mezopotamską.

7 Cudów Świata: Pojedynek to dwuosobowa gra o prostej mechanice, która oferuje graczom bardzo wiele ciekawych wyborów, jednocześnie posiadając kilka dróg wiodących do zwycięstwa.

Nagrody:
- Gra otrzymała nagrodę Golden Geek Award, jako zwycięzca w kategoriach "gra dwuosobowa" i "gra karciana". Zajęła też trzecie miejsce w kategorii "gra roku", drugie miejsce w kategorii "gra strategiczna".

- Gra otrzymała nagrodę "Gra Planszowa - Nagroda Graczy 2015" przyznaną w wyniku głosowania przez graczy na kanale GameTroll TV.

Uwaga! To nie jest samodzielna gra! Do rozgrywki wymagana jest podstawowa wersja gry: 7 Cudów Świata: Pojedynek


PUDEŁKO ZAWIERA:
plansza Panteonu
15 kart Bóstw (61x112 mm)
1 karta Bramy (61x112 mm)
5 kart Wielkich Świątyń (45x68 mm)
2 karty Cudów (65x100 mm)
10 żetonów mitologii
3 żetony ofiary
żeton węża
3 żetony postępu
pion Minerwy
notes punktacji
instrukcja
1 karta podsumowania zasad (65x100 mm)


  • Kod produktu:
    [10021]
  • Wydawca: Rebel

Data dodania produktu do sklepu: czwartek 07 luty, 2019.

I-SZOP.pl - wyszukiwarka gier planszowych, porównywarka cen, gry planszowe, RPG, karciane, kolekcjonerskie, figurkowe i bitewne
wabusiness template